آموزش کیش و رفع کیش در بازی شطرنج با عکس و تصویری | راه های رفع کیش در شطرنج

در این پست قصد داریم موضوع کیش و رفع کیش در شطرنج را به شما آموزش بدهیم.کیش و رفع کیش در بازی شطرنج بسیار ساده است و مشکل خاصی در یادگیری آن وجود ندارد.در این پست هم با عکس و هم با ویدیو این موضوع را به شما آموزش داده ام.هرگونه سوال داشتید می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با بنده در ارتباط باشید.مفهوم کیش در بازی شطرنج به صورت زیر می باشد.همچنین در برگه ثبت از علامت + برای کیش استفاده می کنند.

آموزش ویدیویی کیش در شطرنج

آموزش ویدیویی رفع کیش در شطرنج

کیش و رفع کیش در بازی شطرنج چیست؟

در جلسات گذشته که داشتیم درباره آموزش حرکت مهره ها صحبت می کردیم و نوع حرکت و زدن با مهره ها را می گفتیم، برسی کردیم که شاه مهره ای است که توسط هیچ مهره ای زده نمی شود.خوب این موضوع را دقت داشته باشید که اگر نمی شود مهره شاه را زد پس چه می شود؟

به عنوان مثال گفتیم که مهره رخ به صورت صاف در عرض و ستون حرکت می کند و هر مهره ای از حریف را که در مسیر حرکتش باشد می تواند بزند.حال اگر مهره شاه در مسیر حرکت رخ باشد چه اتفاقی خواهد افتاد و نحوه جدال این دو مهره چگونه است؟

به طور کلی اگر شاه در مسیر حرکت مهره رخ دشمن باشد (یا هر مهره ای دیگر) زده نمی شود بلکه در اینجا شاه کیش می شود و مهره رخ کیش دهنده است.پس موضوع کیش به همین سادگی می باشد.مطابق شکل زیر.

آموزش نحوه کیش در بازی شطرنج

آموزش نحوه کیش در بازی شطرنج

 

آموزش کیش در بازی شطرنج

آموزش کیش در بازی شطرنج

 

حمله دوگانه در بازی شطرنج

حمله دوگانه در بازی شطرنج

 

حال اگر مهره شاه به خانه ای دیگر از صفحه شطرنج حرکت کند که در مسیر حرکت مهره دشمن نباشد یا به عبارتی کیش نباشد این عمل شاه را رفع کیش می نامند.با کمی تمرین می توانید بر مفهوم کیش در بازی شطرنج مسلط شوید.

هرگونه سوالی هم در زمینه داوری داشتید می توانید از بنده بپرسید.شاد و پیروز باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
تماس بگیرید