آموزش حرکت مهره پیاده یا سرباز در شطرنج به صورت حرفه ای به همراه عکس

در همین ابتدا بگویم که اسم این مهره پیاده هست.پس عادت کنید از این به بعد پیاده بگویید.اگر بنده سرباز می گویم برای عزیزانی است که سرباز جستجو می کنند.در این پست قصد دارم تا نحوه حرکت و زدن مهره پیاده رو به شما یاد بدهم.همچنین نکات تکمیلی آموزش حرکت سرباز در بازی شطرنج رو به شما توضیح میدهم.

مهره پیاده یا سرباز در شطرنج
عکس سرباز در شطرنج
نماد سرباز دز شطرنج
آموزش حرکت مهره پیاده یا سرباز

آموزش ویدیویی حرکت پیاده در شطرنج

نحوه آموزش حرکت مهره پیاده یا سرباز در شطرنج چگونه است؟

نحوه حرکت مهره پیاده یا سرباز در شطرنج به این صورت هست که پیاده های سفید که در عرض ۲ و پیاده های سیاه که در عرض ۷ هستند و به اصطلاح هنوز حرکتی نکرده اند دارای دو انتخاب هستند.

انتخاب در اولین حرکت یا یک خانه حرکت یا دو خانه حرکت هست.پس پیاده میتواند در اولین حرکتش دو خانه حرکت کند و اگر خواست میتواند یک خانه حرکت کند.نحوه حرکت پیاده هم به این صورت هست که پیاده میتواند فقط رو به جلو حرکت کند و نمیتواند به عقب برگردد.

نحوه حرکت مهره سرباز در بازی شطرنج

نحوه حرکت مهره سرباز در بازی شطرنج

نکات تکمیلی آموزش حرکت پیاده یا سرباز در بازی شطرنج

همونطور که گفته شد پیاده فقط رو به جلو حرکت میکند و به عقب نمیتواند برگردد و اینکه در اولین حرکت میتواند انتخاب کند دو خانه حرکت کند یا یک خانه.اما در ادامه حرکت پیاده بعد از حرکت اول، دیگر هیچوقت پیاده نمیتواند دو خانه حرکت کند و تا آخر یک خانه یک خانه حرکت میکند.

نحوه زدن با مهره پیاده یا سرباز به چه صورت است؟

نحوه حرکت را به شما آموزش دادیم.در پست های قبلی گفته بودیم که نحوه زدن هر مهره ای به این صورت است که مهره حریف اگر در مسیر حرکت ما باشد، ما می توانیم آن مهره را بزنیم.اما برای پیاده اینگونه نیست.نحوه زدن با پیاده به صورت تصویر زیر است.یعنی زمانی پیاده می تواند مهره حریف را بزند که آن پیاده به صورت مورب در قسمت جلویی پیاده باشند.

نحوه زدن مهره سرباز در شطرنج

نحوه زدن مهره سرباز در شطرنج

نکات مربوط به پیاده یا سرباز در شطرنج

هر بازیکن در بازی شطرنج ۸ پیاده در اختیار دارد.

پیاده های سفید در عرض ۲ و پیاده های سیاه در عرض ۷ قرار می گیرند.

پیاده ها اگر تا عرض آخر حرکت کنند قابلیت ارتقا به وزیر یا سوار های دیگر را دارند.

ارزش مهره پیاده برابر با یک می باشد.

به جز این نکاتی که در بالا گفته شد بیشتر نکات پیاده ها مربوط به ساختار پیاده ای هستش که بحث مفصل، جالب و فوق العاده مهمی است که باید بدونید و باید مبحث مربوط به ساختار پیاده ای را بخوانید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
تماس بگیرید